Julefrokost på byggepladsen (Polyamory)
Erotiske noveller skrevet af  Anonym

Udgivet: 14-08-2026 00:01:00 - Gennemsnit: 5  Udskriv
Kategori(er): Ekshibitionisme | Gruppesex | Voyeurisme | Utroskab | Almindelig sex | Julehistorier | Polyamory
Antal tegn:6387



Vi var nået til December og julefrokoster var ved at dukke op. Jeg havde været til en ret kedelig julefrokost på arbejdet, men nu skulle konen så afsted. Hun arbejder på en udpræget mandearbejdsplads som håndværker, så for det meste var det en almindelig som alle andre, hvor de alle var klædt i arbejdstøj, som er aldeles usexet.

Sådan var det næsten også hvert år, når de holdt julefrokost, hvor flere deltog i arbejdstøjet, men i år, havde de aftalt at de skulle klæde om alle, for det var lidt kedeligt.

Konen var den nyeste kvinde der skulle med denne gang, sammen med 9 andre mænd.

Hun gik i bad, og klæde sig i et pænt sæt med sorte bukser og en flot bluse, som hun stolt viste frem inden hun skulle afsted. Nej nej, sagde jeg. Det er da ikke festtøj. Du skal have kjole eller nederdel på, så du kan fremhæve din kvindelighed, og give husarerne noget at nyde. Du vil jo også gerne have noget flot at kigge på!!!


“Jamen er det ikke for koldt” var svaret, men frokosten skulle holdes indendørs, og lovede at køre hende.


Ind og klæde om, og jeg skal nok hjælpe. Jeg fandt en kort nederdel frem, og en lettere gennemsigtig bluse.

Hun kiggede, og undrede sig over at jeg mente at hun skulle være så udfordrende, når der nu kun var mænd til stede. Men jeg overbeviste hende om at det var det helt rigtige, så hun tog en balconette bh på som skinnede gennem blusen, og under nederdelen kom der g-streng og selvsiddende nylonstrømper, og det hele blev afsluttet af et par højhælede sko.

Hold da op hun var fræk, ikke mindst efter at makeup var lagt med røde læber.


Jeg kørte hende afsted, og læssede hende af på arbejdspladsens pauserum, og nød synet af at se hende skride afsted ind i bygningen, med forestillinger om de andres sultne blikke på min frække kone.

Klokken 1 om natten ringede hun, og bad mig komme og hente hende igen, for nu ville hun gerne hjem, så jeg kørte derud igen, med lidt uro i maven, om der var sket noget spændende med de andre mænd.

Fremme gik jeg ind til dem, og til min store overraskelse, så sad hun på knæet af en hendes kollegaer, der havde hånden dybt begravet under hendes nederdel. Nederdelen var købet så højt op at de selvsiddende strømper og trussen var helt synlig. De bemærkede mig ikke da jeg kom, og jeg smilede indvendigt, og gik om bag i lokalet, hvor jeg blev tilbudt en øl af en af de ældre mænd.

“Hun er godt nok fræk din kone” sagde han.

Samtids opdagede de min ankomst, og kollegaen hånd fløj væk fra trussekanten, men jeg lidt som intet. Hej skat sagde hun, tydeligvis meget beruset, jeg skal lige ud og tisse.

Det skulle kollegaen også, så han hjalp hende afsted ud til toiletterne.

Jeg smalltalkede med de resterende, alt mens jeg ventede på hun kom tilbage. Der gik en rum tid, inden hun kom tilbage med skoene i hånden, og nu tydeligt beruset. Hun satte sig ved siden af mig, for jeg havde ikke drukket ud. Og snakken med hendes kollegaer var hyggelig. Kollegaen kom også tilbage, og han satte sig på den anden side.

Jeg vil også gerne have en øl mere sagde hun, og en af de andre rakte hende straks en øl, og vi sad så der og talte om alt muligt, til hun rent faktisk faldt i søvn. Så nu var det hjemad, og en af hendes yngre kollegaer lovede at hjælpe mig ud med hende i bilen, så skulle jeg nok køre ham hjem.

Vi fik hende bakset ud til bilen, og lagde hende ind på bagsædet, hvor hendes nederdel krøb op under bakseriet, så den unge fyr sagde “undskyld, men hun har da ingen trusser på” og ganske rigtigt, så var hun nu trusseløs.

Da hun var som en sæk bad jeg fyren om at hjælpe mig hjem med hende, så kunne han sove hos os i nat, hvilket han var med på, nok lidt ophidset af det syn han lige havde haft.

Vi kom hjem, og fik hende bakset op i soveværelset, og skulle til at klæde hende af, da hun vågnede og kiggede op i Oles store øjne. Straks tog hun om Oles hoved og kyssede ham inderligt, mens han forskrækket så på mig, men jeg smilede og sagde at det var OK.

“Jeg trænger til dig” sagde hun til ham, og begyndte at fumle med hans livrem og lynlås, så hun kort efter havde han stive lem mellem hænderne. Stadig i nylonstrømper og nederdel, fik han hånden ned til den bare fisse, alt mens jeg sad og så på. “Jeg vil have din pik” sagde hun, og straks krøb han op på hende og borede sit store lem ind i hendes fisse, så han begyndte at råkneppe, men hun bad ham tage de roligt, for hun ville nyde det.

Han slappede af, og trak sig lidt ud, for ikke at komme for tidligt.

Jeg valgte at give ham lidt ro, så jeg gik ind i stuen, indtil jeg kunne høre ham brøle sin udløsning ud.

Så gik jeg derind, og vi hjalp med at klæde hende af, og da han jo nu kendte hende godt, så kunne vi vel bare alle tre sove i samme seng.


Jeg vågnede sent, og kunne høre rumlen i køkkenet. Gik derned for at se hun var i gang med at lave kaffe alt mens Oles hænder var overalt på hende, da de begge var helt nøgne.


Nu blev det tid til morgenkaffen, hvor Ole satte sig ved siden af hende, med hånden strygende over hendes fisse, som glinsede. Ole fortalte at det var hans debut med en kvinde, og han havde nydt det.

Så efter kaffen, så inviterede konen ham med i bad, inden jeg skulle køre ham hjem. Det blev et langt bad, hvor lyden af kneppende par tydeligvis hørtes.



Lige inden jeg skulle køre, så smilede Ole, og sagde tak, og håbede vi kunne ses igen, hvilket vi aftalte. I døren nåede han lige at spørge om hvor meget hun egentligt huskede fra i går, og fik svaret "en del", med et smil på læben, "men så ved du vel også hvem der har dine trusser?" smilede han. "Ja, dem kom Peter vist til at tage i lommen, men jeg får dem nok tilbage på mandag", smilede hun.

"Ja, det kan du godt regne med, for de var flere de havde aftalt at den der kunne lokke trusserne af dig, skal hænge dem op på byggepladsens tavle for glemte ting." Hun smilede, og hentede et par trusser til ham, "så må du nok også hellere hænge et par op."

Ole grinede, og takkede ja


Mandag morgen hang der ganske vist 2 par trusser på opslagstavlen, til morskab og undren for hele pladsen af håndværkere..


Erotiske noveller skrevet af  Anonym





Påskønnelse
Her kan du, også Anonyme læsere, give en lille ting til forfatteren af historien, for at vise din påskønnelse.

(3)
(1)
(0)

Læst af bruger

Stemme og kommentar

5 * = Virkelig god historie
4 * = God historie
3 * = Ok historie
2 * = Under middel historie
1 * = Dårlig historie



For at kunne stemme, skal du oprette dig som bruger.

kolby(m) 14-08-2026 09:59
🤩🤩




clsus(P) 14-08-2026 08:28
😉


pet(m) 14-08-2026 08:02
godhistorie


pensionisten(m) 28-07-2026 16:10
fræk historie, med lækre detaljer


pensionisten(m) 28-07-2026 16:08
frækt




     

Her ses læsernes bedømmelse af historien
Antal stemmer4
Gennemsnits stemmer5
Antal visninger3916
Udgivet den14-08-2026 00:01:00